اجتماعی

دوربین‌های ثبت تخلف قادر به خواندن تمام پلاک‌ها هستند

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دوربین‌های ثبت تخلف قادر به خواندن تمام پلاک‌های خودروها هستند و استفاده از مواد شیمیایی و روغن برای ناخوانا کردن پلاک تاثیری ندارد. در ادامه با رهانیوز همراه باشید.

دوربین‌های ثبت تخلف قادر به خواندن تمام پلاک‌ها هستند/ زدن روغن جلا بر روی پلاک هیچ تاثیری نداردسردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص افرادی که با مالیدن روغن و مواد شیمیایی اقدام به ناخوانا کردن پلاک خودرو می‌کنند، اظهار داشت:

در دوره‌ای پلاک برخی از خودروها اشکال فنی داشت و توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی خوانده نمی‌شد، اما اکنون تمام این پلاک‌ها شناسایی شدند و صاحبان آن‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز تعویض پلاک، به صورت رایگان پلاک خودرو خود را عوض کنند و اگر راننده‌ای نسبت به تعویض پلاک خودرو خود اقدام نکند، همانند سایر متخلفان با وی برخورد می‌شود.

سردار مهماندار با اشاره به اینکه برخی از افراد با استفاده از مواد شیمیایی اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو می‌کنند، گفت:

این افراد می‌توانند برای تعویض پلاک خودرو خود به مراکز تعویض پلاک مراجعه و با پرداخت هزینه شخصی اقدام کنند. در غیر این صورت اگر پلاک  خودرویی مخدوش باشد، حتما با راننده متخلف برخورد و وی جریمه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه استعمال هر نوع ماده شیمیایی بر روی پلاک خودرو توسط پلیس راهور قابل تشخیص است، گفت:

برخی راننده‌ها تصور می‌کنند، استفاده از برخی مواد شیمیایی بر روی پلاک باعث جلا و انعکاس نور و ناخوانا شدن پلاک می‌شود که این تصور اشتباه است و تمام پلاک‌ها توسط سیستم‌ها و دوربین‌های ثبت تخلف در سطح خیابان‌ها قابل خواندن است، مگر اینکه  ارقام پلاک به صورت دستی تغییر داده و یا سوزانده شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: جریمه رانندگان متخلفی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو می‌کنند، 60 هزار تومان است.

نظرات خودتون رو از طریق بخش نظرات با رهانیوز در میان بگذارید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مشابه

بستن